6 הטרקים שחייבים לעשות בהודו

הודו, היא מדינה מיוחדת במינה, במיוחד לאור הניגודים הגדלים שנוכחים בה; הודו היא מיוחדת, קסומה, מזעזעת, מרעידה, מרגיעה, מטלטלת, כואבת, משמחת, משקיטה ומרעישה בעת ובעונה אחת. בנוסף לתרבות העשירה ההודית, המדינה מלאה בנופים מגוונים ועוצרי נשימה. לכן, בעוד מרבית המטיילים הישראלים מעדיפים "להיזרק" באותו המקום זמן רב ולא להתאמץ יותר מדי, אסור לשכוח שניתן לחוות את הודו גם דרך הרגליים, וכי היא מציעה מספר טרקים יפים ומיוחדים.

 

קצת רקע על הודו

הודו היא תת יבשת, היא המדינה השביעית בגודלה בעולם ושנייה במדינות עם האוכלוסייה הרבה ביותר, אחרי סין כמובן. הודו מורכבת מעשרים ותשע תת מדינות, כאשר בכל אחת מהן ישנה חלוקה פנימית למחוזות. בהתאם לגודלה העצום, מכילה מגוון תרבותי רב. לדוגמא, בהודו מדברים יותר ממאה שפות שונות.

הטרקים בהודו מהווים דרך גם לחוות את נוף יפה, אך גם במהלך הטרקים תיחשפו לתרבות ההודית, ולעיתים תלונו אצל מקומיים בביתם. כמו כן, יש לציין כי לפני שתאם יוצאים לטרק, התייעצו עם אנשים שכבר עשו את הטרק בעבר, עם סוכנות נסיעות אמינה, והבינו את כל הפרטים אודות הטרק כיד שתוכלו לוודא שאתם יוצאים לדרך בטוחה ללא הפתעות מיותרות.

בניינים

 

6 טרקים מומלצים בהודו

  1. שאם ואלי \ "הבייבי טרק" – הטרק נמצא בחבל לה דאק ויוצא מבירת חבל לה דאק, העיר לה, אותה פוקדים ישראלים רבים. זהו מקום גבוה מאוד, והנוף בעיר הוא ייחודי וכולל נוף מדברי, כאשר ברקע הרים מושלגים ונחלים. בחבל לה דאק ישנם את רכס הרי ההימאליה ורכס הרי הקאראקורם, ביניהם נמצא נהר האינדוס. מהעיר לה תוכלו לצאת למספר טרקים, ברמות שונות כאשר אחד מהם הוא הבייבי טרק. אמנם הטרק נחשב ליחסית קל, אך בניגוד למה שניתן לחשוב לאור השם שניתן לו, הוא לא עד כדי כך פשוט. הטרק נמשך בערך כשלושה ימים, כאשר אתם יכולים לקבוע את הקצב את הטיול וגם להאריך אותו. הטיול עבור בין כפרים של מקומיים. המקומיים, שכבר הבינו את הפוטנציאל העסקי, פתחו גסטהאוסים למטיילים, אך החוויה היא מאוד ביתית ומקומית. תנאי הלינה דלים יחסית אך מספקים. האוכל המקומי טוב, ובעלי הגסטהאוס פעמים רבות גם מספקים צידה לדרך ליום למחרת. אם החלטתם לצאת לטרק ללא מדריך, שימו לב שאתם מבינים את הוראות הדרך, שלפעמים יכולות להיות קצת מבלבלות וקראו פרטים נוספים אודות הטרק והגיעו מוכנים.
  2. המארקה וואלי – טרק זה גם הוא יוצא מהעיר לה אך הוא ברמת קושי גבוהה יותר מהבייבי טרק. המרקה זה למעשה שמו של נהר שזורם לאורך כל השנה, כאשר לאורכו נמצאים כפרים מקומיים. את טרק המארקה וואלי ניתן לצרף לעוד כל מיני טיולים ובהתאם אורכו משתנה. כמו כן, ניתן לבחור לצאת אליו עם מדריך, שאם אתם לא מטיילים מקצוענים, אולי עדיף לבחור באופציה זו. בטרק תלכו על גדות הנהר ואולי לעיתים אף תצטרכו לחצות אותו בנקודות מסוימות. הלינה היא בבתי המקומיים – "הום סטיי".
  3. הטרק מלה לנוברה וואלי – עמק נוברה הוא עמק יפיפה הנמצא בקרבת העיר לה, יש בו נופים יפיפיים וכפרים מקומיים מלאים תרבות עשירה ומעניינת. ניתן לנסוע מהעיר לה לעמק במכונית; הן במונית והן בתחבורה ציבורית, אך ניתן גם לעשות זאת דרך הרגליים. זהו לא מסלול פשוט אז קחו זאת בחשבון. את הטרק ניתן לעשות הן מהעמק בחזרה לעיר לה, והן מלה לעמק הנוברה. כמו כן, שימו לב שאתם יוצאים לטרק אחרי שכבר התאקלמתם לגובה הרב של חבל לה דאק, היות והטרק עובר בגבהים גבוהים מאוד. כמו כן, בניגוד לטרקים האחרים, לא תמיד העצירות יהיו בכפרים עם אפשרות לינה, לכן לטרק הזה תיהיו צריכם להצטייד בציוד מתאים – אוהל, שקי שינה, אוכל ועוד.
  4. טרק האמטה פס – אל טרק זה תצאו ממנאלי, השוכנת בהימיצ'אל פארדש. אורך הטרק משתנה בהתאם למסלול בו תבחרו ולקצב ההליכה שלכם ונע בין שלושה לחמישה ימים. בדרך כלל מטיילים יוצאים לטרק הזה עם הדרכה ומעטפת לטיול הכוללת הקמת מחנה, בישול והדרכה. במהלך ההליכות תראו נוף יפייפה, הכולל הרים ונהרות.
  5. אינדאר פאס – המסלול יוצא ממקלוד גאנז', שסמוכה לעיר דרמסאללה במדינת הימיצ'אל פארדש. מעבר לכך שמרכזו של הדלאי לאמה נמצא במקלוד, ומעבר למרכז הויפאסנה הסמוך, הנמצא בעיירה דרמקוט, המקום עטוף בנוף מרשים וניתן ליהנות ממנו גם על ידי טרקים באזור, כמו טרק האינדאר פאס. ניתן לבחור האם לטייל עם ציוד עצמאי וכך לא להית תלויים במקומות לינה לאורך הדרך, אך ניתן גם לישון בבתי הארחה ולתכנן בהתאם אליהם את מסלול ההליכה. הטרק מתחיל עם עלייה לטריונד, שהוא מסלול מוכר בקרב הישראלים, ורבים עושים אותו גם ללא כוונה להמשך לטרק לאחר מכן. הטריונד מוביל לקצה הר ממנו נשקף נוף מרהיב וניתן ללון בגסטהאוס שנמצא שם או בקמפינג עצמאי. בימים לאחר מכן, תמשיכו בטיפוס למערת לאהש, לאידאר פאס, קוארסי ולמאצ'טר. הטרק הוא לא פשוט, לכן הבינו את כל הפרטים ואת הכושר הנדרש לפני שאתם יוצאים. אם בחרתם לעשות אותו, בטוח מחכה לכם נוף יפייפה, משולב עם אתגר רב.
  6. הטרק מקודאי קאנאל למונאר– בדרום הודו, שוכנת לה וואטה קאנאל היפייפיה, עיירה קטנה שנמצאת מעל העננים והנוף ממנה מרהיב. ניתן ללכת מהעיר הסמוכה לעיירה, קודאי קאנאל, אל מונאר, שזוהי עיירה יפייפיה לא פחות ומלאה בשדות תה מרשימים. אל הטרק נהוג לצאת בצורה מסודרת עם מדריך, אשר תוכלו להגיע אליו או מהמלצות של ישראלים או מאחת סוכנויות התיירות בקודאי קאנאל, הסמוכה לוואטה קאנאל, אותה פוקדים ישראלים רבים. הטרק מתחיל מנקודת תצפית מפורסמת הנמצאת בוואטה קאנאל ונקראת ה"dolphin nose". משם תרדו במורד ההר ותעלו על אוטובוס מקומי שיוביל אתכם למקום הלינה הראשון שלכם בטרק. ביום למחרת תתחילו את הטיול, אשר כולל הליכה בין עצי קקאו, תכנסו למדינת קארלה, תראו תעלות מים, שדות תה ולבסוף העיר המיוחדת והיפיפה – מונאר.

תהנו!

תוכן עניינים

מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו