מה יש לעשות באמסטרדם? 5 מקומות שלא כדאי לפסוח עליהם

מכירים את ההרגשה הזאת שאתם טסים לסוף שבוע בבירה אירופאית ומרגישים שכבר הייתם שם למרות שזאת ללא ספק הפעם הראשונה בה אתם פוקדים את היעד?

עבור מי מאיתנו שלא נמנה בין חובבי הארכיטקטורה הנלהבים מקננת לעתים ההרגשה כי כל הערים באירופה דומות זו לזו, הנוף הוא אותו נוף, האוכל דומה משהו ומה שמשתנה סביבנו היא רק השפה המדוברת על ידי תושבי המקום. וובכן, זה בטוח לא נכון (עובדתית בכל אופן, עם הלב אי אפשר להתווכח) וכך או כך – אמסטרדם היא אחרת.

כשמגיעים לאמסטרדם מתבהר תוך זמן קצר כי לא הגענו ל"עוד בירה אירופאית", כי משהו בעיר הזאת זז קצת אחרת. מדובר לכאורה בחופשה אורבנית בעיר שוקקת חיים, אבל מהר מאוד מבינים כי הזמן כאילו עומד שם מלכת. כל המודרניזציה והלחץ שמלווים את אורח החיים העכשיווי דועכים להם לאט לאט בעת השיטוט בין רחובות העיר, הסמטאות הציוריות, תעלות המים והגשרים היפים וגם המקומיים עושים עבודה לא רעה בהכנסת האורחים שלהם והופכים את החוויה למיוחדת במינה.

אם התמזל מזלכם והגעתם לאמסטרדם תשמחו לשמוע שחוץ מאווירה ממכרת שאין שניה לה בבירות אירופה, יש המון מה לעשות כך שמשעמם לא יהיה לכם. שנתחיל?

  • בית אנה פרנק – אחד המקומות המתוירים ביותר והתור אליו תמיד ארוך למדי. מדובר במוזיאון המהווה אנדרטה לזכר אנה, משפחתה ויהודי אמסטרדם בשואה, הממוקדם בגוש הבניינים בהם הסתתרה המשפחה באותם ימים נוראיים.
    רגע קשה ומרגש במיוחד הוא המעבר למקום המסתור עצמו כך שאם אתם מגיעים עם ילדים קטנים מומלץ להכין אותם מראש לרגע המצמרר. ללא ספק מקום שחובה לבקר בו גם עבור מי מאיתנו שלא מתעניין בהיסטוריה.
  • כיכר דאם – כיכר יפהפיה המהווה את מרכזה ההיסטורי של העיר אמסטרדם ונמצאים בה ובסמוך אליה מוקדי תיירות רבים. בין היתר – הארמון המלכותי, הכנסייה החדשה ומוזיאון מאדאם טוסו. בנוסף לאלה מהווה הכיכר גם נקודת מוצא לסיורים רבים הנערכים בעיר, חלקם חינם אין כסף (אך נהוג להשאיר טיפ למדריך).
  • מוזיאון ואן גוך – במקום מוצגות עבודותיו המפורסמות ביותר של הצייר ההולנדי, מה שהופך את המוזיאון לאחד הפופולאריים ביותר במדינה. שימו לב כי הכניסה חינם למי שטרם מלאו לו 18, ככה שאם אתם מבקרים עם ילדים מדובר בבילוי שאיננו יקר.
  • שוק הפרחים – מבחינת שווקים באמסטרדם, השפע רב. אחד השווקים המיוחדים ביותר הוא שוק הפרחים אשר נמצא בתעלות ולמעשה מוגדר כ"שוק צף" ולכן החוויה בו מיוחדת במינה גם עבור מי שלא נמנה בין חובבי הז'אנר. בנוסף לריחות המשכרים והצבעים המרהיבים תוכלו לרכוש במקום מוצרי גינון מיוחדים ופקעות.
    ** קחו בחשבון כי יש לבדוק טרם הבאת הצמחים לארץ – הן מבחינת החוק והן מבחינת תנאי גידול מתאימים בשל השוני במזג האוויר.
  • מבשלת הייניקן – אם אתם חובבי בירה אך לא מעריצים מושבעים של המשקה סביר להניח שתהנו מביקור במקום התיירותי הזה. מדובר למעשה בסיור במבנה בו הייתה מבשלת הבירה וכיום מהווה מרכז מבקרים בלבד. הסיור כולל הסבר על הכנת המשקה לצד טעימות וצעירים שהגיעו לגיל בו מותר להתחיל ימצאו אותו מעניין. אחרים וודאי יעדיפו לבקר באחת המבשלות המקומיות המציעות סיורים אותנטיים יותר.

אמסטרדם

תוכן עניינים

מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו