ברלין בקורונה

היא מלאה בניגודים המקנים לה אופי מיוחד ואווירה יוצאת דופן, כך שכמעט כל אחד יכול למצוא בה פינה קטנה בה ירגיש בבית – ברלין, אחד מיעדי התיירות הפופולאריים ביותר אשר כמו ערים תיירותיות רבות, ספגה מהלומה קשה בעקבות נגיף הקורונה.

וירוס הקורונה, COVID19 בשמו המקצועי, המשתולל ברחבי העולם התדפק גם על שעריה של גרמניה ופרץ אותם ללא רשות. אט אט הופיעו מקרים של אנשים שנדבקו בו אך אם מסתכלים עכשיו, בחלוף החודשים, על התמונה הכוללת בהחלט אפשר לשבח את גרמניה על אופן ההתמודדות שלה.

גרמניה זכתה לתשבוחות שלא בכדי. היא נהגה בנדיבות עם אזרחיה, תקצבה את המלחמה בנגיף ברוחב לב ונקטה בשרשרת צעדים ופעולות שכל מטרתן הייתה להתמודד עם הנגיף ומצד שני לא להותיר את תושביה כשהם שבורים ומרוששים.

בד בבד, יש לציין לחיוב גם את המקומיים אשר נשמעו להנחיות, מה שללא ספק תרם רבות לעצירת ההתפשטות של המגיפה הקשה ברחבי המדינה והן להזכיר את הפן התרבותי שלקח חלק לא מבוטל בבלימת הוירוס – הגרמנים בשונה מהישראלים אינם מקיימים קשרים חברתיים כה הדוקים ורבים מהם חיים לבד או מקיימים קשרים עם אנשים מועטים, מה שלעצמו מוריד בסדרי גודל את הסיכוי להדבקה.

בין ההגבלות הורו על סגירה של:

  • בתי ספר
  • מוזיאונים וספריות
  • בריכת שחייה וחדרי כושר
  • פאבים ומועדונים
  • מופעים, הצגות וקונצרטים
  • אתרי הנצחה שאינם במקום פתוח

 

סגירתם של אלו הותירו רבים מחוסרי עבודה ולמרות הסיוע הכלכלי שהוגש לאזרחים, עסקים החלו לגלות קשיים, אזרחים הביעו קושי בקיום תנאי מחייה בסיסיים ולצד תחושת הבדידות האיומה הפכו האזרחים הצייתנים לכעוסים ובצעד חריג יצאו לרחובות.

ההפגנות בברלין אשר התמקדו בשער ברנדנבורג מוערכות בכ-20 אלף משתתפים המבקרים את צעדי הממשלה הקיצוניים ומבקשים להקל באיסורים והמגבלות שגזרו עליהם.

עד מהרה הפכו המקומיים המתורבתים להמון זועם ואף על פי שגם ברגעים אלו הקפידו רבים מהם על שמירת ריחוק ועטיית מסיכה, עשרות שוטרים נפצעו במהלך ההפגנות והובילו להפניית אצבע מאשימה כלפי המפגינים וטענות כי ההפגנות מסייעות בהפצת המחלה.

כך או כך, מבחינת נתונים יבשים ולמרות הביקורות הקשות, הגרמנים אכן מעמידים אמצעים רבים להתמודדות עם COVID19. למשל – 500,000 בדיקות קורונה המבוצעות מדי שבוע, הרבה יותר מישראל ובקלות גדולה הרבה יותר.

אין צורך להוכיח כי היה מגע ישיר עם חולה מאומת וברגע שעולה ספק ולו הקטן ביותר, מתבצעת בדיקה. יתרה מכך, אם ישנו חשד לכך שבסבירות גבוהה מדובר בחולה מאומת, מעביר הרופא בקשה מיידית לבדיקה מהירה ותתקבל תשובה לכל היותר לאחר 24 שעות.

ובנוגע אלינו, חובבי התיירות המאוכזבים – החדשות הרעות הן שמי מאיתנו שטרם ביקר בעיר המרתקת ככל הנראה לא יגיע לשם בקרוב (ואם כן, יאלץ לשהות בבידוד ממושך ולבזבז על כך זמן יקר וגם ממיטב כספו), אך החדשות הטובות הן שאין זה אומר כי תאלצו לוותר לגמרי על החוויה הברלינאית.

נכון, אומנם לא תוכלו להנות מהמסעדות המקומיות או להתפנק במלונות בברלין, אבל איך אומרים?

תייר פנתר – תייר מאלתר! לרשותכם שפע של מקומות אשר פתחו את שעריהם הוירטואליים ומציעים כעת סיורים במקום, מבלי לדרוך בו. בין היתר המרכז לאומנויות הבמה HAU אשר מציע לצפות בהצגות ותכנים נוספים, חלקם חינמיים, והתזמורת הפילהרמונית אשר מציעה צפייה בתשלום בהופעות.

אז תנו לאצבעות ללכת במקומכם ושיהיה לבריאות.

 

רחובות ברלין ביום בהיר

תוכן עניינים

מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו