טיול בתים – 5 מקומות בעולם שכדאי לבקר בהם

חשבתם פעם איך היה אם הייתם גרים בבית בצורת ביצה, בית שקוף או בית בצורת שלט חוצות? ואולי בבית על עץ או בית מהאגדות? קבלו את 5 המקומות בעולם שכדאי לבקר בהם.

 

1 – בית הביצה – הגודל לא קובע

מי מאיתנו לא היה רוצה לגור בבית גדול ומפואר או באיזו טירה קסומה עם נוף רומנטי? מסתבר שלא כולם.

אדריכלים שונים בעולם החליטו לעצב בתים קטנים ומיוחדים שבהחלט יוצאים דופן מהנוף אליו רגילים ועשויים להיות מעניינים ומרשימים לא פחות מבתים גדולים ומפוארים. אחד מהבתים הללו הוא בית הביצה הצפה הנמצא באנגליה.

זהו מבנה בצורת ביצה הצף על הנהר בסביבות המפשייר. גם בבלגיה נבנה בית בצורת ביצה העומד על הקרקע ומאוד ייחודי מבחינת עיצוב פנים גם בתוכו וגם מחוצה לו. הוא מרוהט ויכול להכיל אביזרים רבים בשל העיצוב המיוחד שלו ומאפשר פרטיות רבה.

 

2 – הבית השקוף

לבית השקוף הנמצא בטורונטו קנדה יש פחות פרטיות, אך היותו על גדות הנהר מאפשר לצפות בנוף מרהיב מכל הכיוונים.

אפשר לקחת את הרעיון העיצובי ולעצב בית דומה עם חלונות גדולים ורחבים ללא וילונות על מנת לקבל אור טבעי שלמעשה מגדיל את החלל בבית. כמובן שהבית בטורונטו אינו משמש למגורים בעיקר כי הוא מכיל חדר אחד, אך הרעיון ניתן ליישום למי שאוהב לחיות בשקיפות.

 

3 – שלט חוצות או בית?

בסלובקיה אחד האדריכלים בנה בית קטן המעוצב מבחוץ כשלט חוצות גדול ומסביבו שלטי חוצות אחרים. גם אצלנו בתל אביב ישנם בניינים עליהם שלטי חוצות גדולים ומתחלפים. ההבדל הוא שהבית בסלובקיה מעוצב כך באופן קבוע מה שמוסיף לנוף הסביבתי ופחות למטרת פרסום.

 

4 – לא רק לילדים יש בית על עץ

כשהיינו ילדים לחלקנו היה בית על העץ בו היינו נפגשים עם חברים ומשחקים בהנאה רבה. בעידן המחשב והטלפון החכם רבים מהילדים לא נהנים מחוויה זו.

לכן כאשר אתם מגיעים עם הילדים לקנדה בקרו בבית העץ הקטן ביותר בעולם הנמצא בין צמרות העצים. הגישה אליו דורשת הליכה על גשר וטיפוס על העץ וכמובן מיועד לאנשים שאינם סובלים מפחד גבהים.

 

5 – מי לא חולם על בית מהאגדות?

אם אתם מגיעים למדינת ניו יורק ומבקרים בהרי הקטסקיל כדאי שתבקרו בבית אגדות קסום בדיוק כמו שחלמתם כשהייתם ילדים. עיצוב הבית מעורר השראה ובמיוחד בשל מיקומו בתוך יער עם נוף מרהיב. בית קסום נוסף מהאגדות נמצא באחד מיערות קנדה ונקרא בית קרון הרכבת. הוא בנוי מחומרים ממוחזרים ויש בו מטבח, מיטה ומקלחת.

 

לסיכום

בתים אלו ואחרים מהווים מקור השראה לאדריכלים ומעצבי פנים רבים שלוקחים רעיונות עבור לקוחותיהם על מנת לעצב את בתי המגורים שלהם. אך אם עדיין עיצוב בתים מסוג זה הוא בגדר חלום, לפחות בקרו בהם כשאתם מגיעים לאזור.

 

בית על אגם בחו"ל

תוכן עניינים

מעוניינים לפרסם כתבה אצלנו באתר ?
כתבות אחרונות
אהבתם?
שתפו עם החברים!
מאמרים נוספים
שאולי תאהבו